Rada Osiedla w Skopaniu podejmuje działania na rzecz swojej miejscowości

10-11-2020

Mimo uroku jaki wprowadzają kolory jesieni, park osiedlowy w Skopaniu wymaga uporządkowania. W związku z tym członkowie Rady Osiedla w sobotnie dopołudnie poświęcili swój czas na grabienie i sprzątanie osiedlowego parku. To nie byle jakie wyzwanie, gdyż masa liści niczym dywan okryła obszar całego parku. Za podjęty trud i poświęcony czas, w imieniu społeczności lokalnej, dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w utrzymanie porządku w naszej miejscowości.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Edward Rusin, zadbał również o wystrój świąteczny Osiedla dekorując ulice flagami. Przypominają wszystkim, jak ważna jest wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i pamięć o tych, którzy ponieśli największą ofiarę jakim jest życie. Troskę o naszą małą Ojczyznę podkreśla również wystrój kwiatowy Osiedla.

Słowa wdzięczności należą się również tym członkom Rady Osiedla, którzy w ubiegłym miesiącu włączyli się w akcję sadzenia drzew i krzewów na terenie Osiedla. Zostało posadzone 40 sztuk sadzonek drzew miododajnych, które otrzymaliśmy w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Zostały zasadzone następujące gatunki drzew: klon pospolity, klon jawor, surmia oraz krzewy: oliwnik wąskolistny, pęcherznica kalinolistna, świdośliwa, tamaryszek. Tworzy się urocza alejka, gdyż to już kolejne nasadzenia, które realizujemy na Osiedlu w ramach tego projektu. Mamy nadzieję, że będzie to również szczególne miejsce wypoczynku mieszkańców.

Przewodnicząca Rady Osiedla

Krystyna Rusin