Recyklingowe spotkanie w Dąbrowicy

30-08-2019

Do czego mogą się przydać rolki po papierze toaletowym? Czy można coś zrobić z resztek bibuły? A co z okładkami starych książek? Można z nich zrobić piórnik, drzewko, motylka albo i żabę. Dowiodły tego dzieci, które końcem wakacji przybyły do filii biblioteki w Dąbrowicy.

26 sierpnia odbyło się spotkanie dla czytelników - mniejszych i trochę większych. Było wspólne czytanie książeczek, rozmowy o przyrodzie i wakacjach oraz kreatywne zajęcia plastyczne. Powstały piękne motyle, żaby, kotki i inne stwory, a wszystkie z materiałów recyklingowych. Dzieci wypożyczyły także bajeczki i obiecały pani Bibliotekarce Beacie Stachnik, że będą odwiedzać bibliotekę regularnie. Popisały się też szeroką wiedzą na temat recyklingu i segregacji śmieci. Na koniec nie zabrakło słodyczy i niespodzianek za pięknie wykonane prace.

Spotkanie odbyło w ramach projektu „Zielona akcja” realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

rd

Osoba publikująca: Agata Dul