Rekordowa w dziejach Gminy inwestycja otrzymała dofinansowanie.

20-03-2018

W dniu 19 marca na stronie internetowej www.rpo.podkarpackie.pl została opublikowana informacja o zakończeniu oceny merytorycznej wniosków, w ramach konkursu dedykowanego dla MOF ( gospodarka wodno-ściekowa). Wniosek, który złożyła Gmina Baranów Sandomierski przeszedł pozytywnie weryfikację formalną jak i merytoryczną. To niezwykle ważna informacja dla całej społeczności Gminy Baranów Sandomierski, biorąc pod uwagę zasięg, jaki swoim działaniem obejmuje projekt budowy i przebudowy kanalizacji sanitarnej na długości 60 km w miejscowościach: Wola Baranowska, Dymitrów Mały, Baranów Sandomierski, Skopanie oraz Knapy. Należy zwrócić uwagę, że przebudowana i rozbudowana zostanie również oczyszczalnia ścieków w Baranowie Sandomierskim, aby mogła przyjąć zwiększoną ilość ścieków po podłączeniu kolejnych miejscowości do gminnej sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnia zostanie także unowocześniona, zyska wysoki standard działania, który przełoży się na jej zwiększoną efektywność i żywotność. W Skopaniu obok dawnej cegielni zostanie wybudowana tłocznia, która za pośrednictwem kolektora tłocznego o długości około 4 kilometrów będzie tłoczyć ścieki z Woli Baranowskiej, Knapów i Skopania bezpośrednio do oczyszczalni ścieków w Baranowie Sandomierskim. Ta największa w dziejach Gminy Baranów Sandomierski inwestycja będzie opiewać na kwotę około 45 mln złotych, natomiast środki uzyskane w ramach dofinansowania wynoszą blisko 29 mln złotych. Warto również podkreślić fakt, że obecnie trwa postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy zadania. Otwarcie ofert nastąpi 12 kwietnia br.

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do właściwego przygotowania dokumentacji projektowej, stanowiącej niezbędny warunek otrzymania dofinansowania oraz wspierały Samorząd Gminy w jego staraniach, w tym m.in. pracownikom Urzędu Miasta i Gminy na czele z zastępcą burmistrza Panem Markiem Barszczem, pracownikom GZUP wraz z Panem Dariuszem Chemelem, jak również Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pani Ewie Draus oraz Posłowi RP Panu Zbigniewowi Chmielowcowi.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2018-03-20