Relacja z IV Ulicznego Biegu Papieskiego

24-05-2017

18 maja 2017  roku w Zespole Szkół w Skopaniu odbył się IV Uliczny Bieg Papieski zorganizowany dla uczczenia rocznicy urodzin Patrona szkoły - Jana Pawła II. W imprezie, która odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy  Baranów  Sandomierski, uczestniczyli  uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.  Młodzi zawodnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum w kategorii dziewcząt i chłopców.

Wyniki biegu:

kl. I-III SP dziewczęta -I m-ce Maria Lis (Skopanie), II m-ce Wiktoria Wilk (Ślęzaki), III m-ce Julia Biało (Dąbrowica),

kl. I-III SP chłopcy - I m-ce Hubert  Garboś (Ślęzaki), II m-ce Nikodem Czaykowski (Skopanie), III m-ce Miłosz Gorazd (Baranów Sand.),

kl. IV-VI SP dziewczęta- I m-ce Natalia Paczyńska (Skopanie), II m-ce Patrycja Cebula (Ślęzaki), III m-ce Wiktoria Rączka (Wola Baranowska),

kl. IV-VI SP chłopcy- I m-ce Adrian Tracz (Dąbrowica), II m-ce Krzysztof Włodarczyk (Skopanie), III m-ce Jakub Gąsior (Baranów Sand.),

kl. I-III gimnazjum: dziewczęta-I m-ce Sylwia Dul (Ślęzaki), II m-ce Justyna Klich (Skopanie), III m-ce Alicja Boczula (Skopanie),

kl. I-III gimnazjum: chłopcy- I m-ce Bartłomiej Szlęzak (Ślęzaki), II m-ce Kacper Piechota (Wola Baranowska), III m-ce  Sebastian Ślęzak (Baranów Sand.).

Organizację  IV Biegu Papieskiego wsparli sponsorzy: Urząd Miasta i Gminy, Fabryka Firanek ”WISAN” S.A. w Skopaniu, państwo Ewa i Szczepan Guniowie, Piekarnia GS w Skopaniu, Piekarnia Wiejska w  Knapach oraz rodzice uczniów klasy V  PSP w Skopaniu, którzy przygotowali piknik dla wszystkich zawodników, ich opiekunów oraz kibiców. Impreza była atrakcyjną formą promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, sprzyjającą  integracji społeczności szkolnych w naszej gminie.

A. Kuśnierz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z biegu w galerii multimedialnej.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: