Relacja z niedzielnej zbiórki ,,Majowej Kropli Życia"

19-05-2020

W ubiegłą niedziele odbyła się IV edycja zbiórki krwi pod nazwą ,, Majowa Kropla Życia", organizowana przez Radnego Baranowa Sandomierskiego pana Waldemara Stępnia. Pasja do motocykli  oraz chęć pomocy innym, spowodowała, że akcja w Baranowie Sandomierskim odbyła się już po raz czwarty.  Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie stanął w niedzielę rano na placu targowym w Baranowie Sandomierskim. Zbiórka krwi odbyła się z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa, ze względu na wprowadzone obostrzenia w związku z koronawirusem. Zmotoryzowani dawcy po obu stronach Wisły, nie zawiedli i w tym roku. Czwarta edycja przyniosła rekord, gdyż udział w akcji wzięło 44 osób i udało się zebrać prawie 20 litrów krwi.  Chętni z pomocą przyjechali między innymi z okolic Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli oraz Kolbuszowej. Każdy, kto oddał krew wziął udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami. Pierwszych czterdziestu dawców otrzymało maseczki ochronne wielorazowego użytku, które ufundowała firma “Markizeta” z Baranowa Sandomierskiego.Krwią podzielili się również reprezentanci Tarnobrzeskiego Klubu Karate Kyokushin, na czele z instruktorem.

Źródło: https://echodnia.eu/podkarpackie/rekordowa-zbiorka-krwi-w-baranowie-sandomierskim-podczas-pandemii-dawcy-oddali-prawie-20-litrow-zyciodajnego-plynu-zdjecia/ar/c1-14975212

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Ewelina Biała