Roboty drogowe w Gminie.

25-04-2018

Prace drogowe rozpoczęły się od obustronnej ścinki poboczy przy drogach gminnych w: Dąbrowicy (Kusie) oraz Kaczakach (Chojaczki- podpołoń). Ścięcie gruntu w miejscach zawyżonych w stosunku do jezdni było konieczne ze względu na brak odpływu wody z powierzchni dróg, która wpływa destrukcyjnie na nawierzchnię asfaltową szczególnie w porze zimowej. Zakres wykonanych robót obejmował ścięcie poboczy oraz odwóz urobku ziemi w miejsca wskazane przez sołtysów sołectw, w których prowadzone były w/w prace. Wykonawcą robót był GZUP w Baranowie Sandomierskim, który zrealizował zadanie za kwotę 15 tys. zł.

Kolejnym etapem prac na drogach gminnych są obecnie prowadzone remonty cząstkowe dróg, na których po sezonie zimowym pojawiły się "wyłomy-dziury". Te prace również wykonuje GZUP, a swoim zakresem obejmują:

- frezowanie ubytków w nawierzchni asfaltowej wraz z odwozem destruktu

- gruntowanie ubytku emulsją asfaltową,

- uzupełnienie ubytku masą asfaltową na gorąco wraz z uwałowaniem.

Prace powinny zostać wykonane do końca maja, natomiast ich koszt wyniesie około 40 000,00 zł.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2018-04-25