Rodzinne Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

04-06-2019

Już od godzin porannych w niedzielę, stawy baranowskie oblegane były przez wędkarzy, bowiem 2 czerwca, odbyły się tam rodzinne zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem zmagań był Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu Koło Nr 8 w Baranowie Sandomierskim.

Zawody zostały podzielone na dwie części. W godzinach porannych dorośli walczyli o Puchar Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, natomiast po południu swoje zmagania rozpoczęli najmłodsi wędkarze wraz ze swoimi rodzicami.

Wędkarze zajmowali stanowiska według kolejności przybywania na łowisko. Po zakończeniu rejestracji uczestników, rozpoczęły się zawody. O przestrzeganie regulaminu dbała komisja sędziowska, która na zakończenie dokonała liczenia złowionych ryb i ustalenia punktacji oraz kolejności zdobytych przez zawodników miejsc.

W walce o Puchar Zastępcy Burmistrza, zwyciężył Stanisław Kułacz, który złowił największą ilość ryb i otrzymał za to 3960 pkt. Kolejne miejsce „zostało w rodzinie”, bowiem zajął je Grzegorz Kułacz ze zdobyczą 3040 pkt. Podium uzupełnił Mirosław Pięda, który zgromadził 2450 pkt.

Popołudniowe zawody dla dzieci zostały podzielone na 3 kategorie. Zwycięzcami zostali:

„Junior starszy”

1) Natalia Kułacz – 1800 pkt
2) Mateusz Kułacz – 1780 pkt
3) Lena Niekurzak – 1570 pkt

„Junior młodszy”

1) Łukasz Chwałek – 1370 pkt
2) Ksawery Tarasiński – 960 pkt
3) Julia Tarasińska – 920 pkt

„Młodziki”

1) Antoni Wójcik – 1560 pkt
2) Alicja Róg – 910 pkt
3) Aleksander Opala – 880 pkt

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale oraz dyplomy, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary. Ponadto każdy uczestnik rodzinnych zawodów wędkarskich mógł posilić się pyszną kiełbaską z grilla oraz zjeść „coś na słodko”.

Na zakończenie imprezy Zastępca Burmistrza wraz z Zarządem Koła nr 8 w Baranowie Sandomierskim, złożyli podziękowania uczestnikom za udział w zawodach oraz strażakom z OSP w Baranowie Sandomierskim za przygotowanie kiełbasek z grilla.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-06-04