Rozmawiano o wsparciu służb mundurowych dla JST

11-02-2016

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Powiatu Mieleckiego i Tarnobrzeskiego, Gminy Baranów Sandomierski, Gminy Borowa, Wojewódzkiej Straży Pożarnej, Policji, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 3 batalionu inżynieryjnego, Żandarmerii Wojskowej, Delegatury Wojskowej Komendy Transportu, Wojskowych Komend Uzupełnień oraz kadra Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

Celem szkolenia było doskonalenie systemu zarządzania kryzysowego na terenie województwa podkarpackiego oraz wymiana doświadczeń i wniosków z minionych powodzi. Rozmawiano o wsparciu jednostek samorządowych w przypadku sytuacji kryzysowych i o zasadach uruchomienia dodatkowych sił i środków, w które są wyposażone poszczególne służby mundurowe.

Wszyscy uczestnicy potwierdzili dobrą współpracę oraz właściwe przygotowanie do współdziałania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Teks źródłowy i zdjęcia: http://wszwrzeszow.wp.mil.pl/pl/2_351.html

Osoba publikująca: Marek Barszcz