Rozpoczęto czynności odbiorowe w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim

16-10-2018

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się czynności odbiorowe związane z przebudową i modernizacją Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim. Zakres robót obejmował przebudowę Sali widowiskowej, w tym m.in. budowę sceny z nowoczesnymi kulisami wyposażonymi w profesjonalny osprzęt. Wykonana została specjalistyczna reżyserka dźwięku i światła, oraz zakupiono estradowe oświetlenie, w tym: konsolę z wyświetlaczem LCD, projektor instalacyjny, reflektory oraz nagłośnienie, w tym: zestawy głośnikowe, wzmacniacze, mikser cyfrowy, cyfrowy protokół przesyłu sygnału audio wraz z akcesoriami oraz okablowaniem. Sali widowiskowa zyskała również 200 sztuk nowych wygodnych foteli.

W wyniku realizacji prac powstała także możliwość rejestrowania występów dzięki małemu studiu nagraniowemu. Z reżyserką i studiem sąsiaduje nowy magazyn kostiumów, natomiast za sceną powstały dwie wyposażone w podstawowe sprzęty i wyciszone salki prób z zapleczem sanitarnym. Prace remontowe swoim zakresem objęły znajdującą się w MGOK-u bibliotekę. Pomieszczenie zyskało nową podłogę, oświetlenie, grzejniki, zakupiono też nowe regały do czytelni. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4 057 495,82 zł, natomiast środki pozyskane z dofinansowania to 2 941 343,54 zł.

Dzięki generalnej przebudowie oraz zakupowi wyposażenia zwiększona zostanie oferta kulturalna dla mieszkańców gminy Baranów Sandomierski jak i odwiedzających ją turystów.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu partnerskiego, którego liderem jest Gmina Baranów Sandomierski, pn.Rozwój infrastruktury oraz oferty kulturalnej na terenie gmin Baranów Sandomierski i Gorzyce wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg”, dofinansowanego w ramach działania 4.4 Kultura RPO WP na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu, wynosi: 5 344 178,93 zł, w tym kwota dofinansowania3 858 545,05 zł.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z „przed” rozpoczęcia prac  oraz efekt „po” (zdj od 1-9)

Osoba aktualizująca: Marek Barszcz
Data wytworzenia: 2018-10-16