Rusza budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Skopaniu

28-12-2018

W dniu 27 grudnia 2018 r. Burmistrz Miasta i Gminy Marek Mazur podpisał umowę z Firmą Kluza Krzysztof Instalatorstwo Sanitarne, Grzewcze, Gazowe, z siedzibą w Kolbuszowej na wykonanie odcinka sieci kanalizacyjnej w miejscowości Skopanie.

Jest to ostatnia część obszernego zadania pn. „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Baranów Sandomierski w ramach MOF Tarnobrzeg”, dotyczącego budowy kanalizacji na terenie Gminy Baranów Sandomierski. Zadanie współfinasowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Zakres prac na terenie miejscowości Skopanie opiewać będzie na kwotę 10 756 642,26 zł, należności wypłacane będą w latach 2019-2020. Planowany obszar do skanalizowania to: ul. Międzywodzie, ul. Granica, w całości Skopanie Górka oraz Osiedle Zachód.

Termin zakończenia realizacji zadania strony ustaliły na 09.10.2020 roku.

W celu przedstawienia mieszkańcom informacji o planowym przebiegu prac i ewentualnych utrudnieniach, planuje się zorganizowanie spotkania z mieszańcami, Wykonawcą oraz Inspektorami Nadzoru.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda