Rusza przebudowa MGOK w Baranowie Sandomierskim.

23-11-2017

W czerwcu br. Gmina Baranów Sandomierski podpisała umowę o dofinansowanie partnerskiego projektu, którego jest liderem, pod nazwą „Rozwój infrastruktury oraz oferty kulturalnej na terenie gmin Baranów Sandomierski i Gorzyce wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg”. Projekt ten otrzymuje dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020. Jest to projekt partnerski, dzięki któremu trzech beneficjentów realizować będzie inwestycje: Gmina Baranów Sandomierski jako lider dokona modernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Parafia w Ślęzakach częściowo wyremontuje zabytkowy kościół, a Gmina Gorzyce dokona remontu Domu Kultury we Wrzawach wraz z zakupem wyposażenia dla Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

21 listopada Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski podpisał umowę z wykonawcą wyłonionym w ramach przetargu nieograniczonego dla części pierwszej zadania, czyli Przebudowy MGOK Baranów Sandomierski. Jest to ważna informacja, która tylko potwierdza, przyjęty innowacyjny kierunek rozwoju gospodarczo-kulturalnego Gminy. Spośród wszystkich złożonych ofert wyłoniono najlepszą, którą przedstawiła firma: FIRMA BUDOWLANA REMBISZ Ryszard Rembisz. Wartość tej części inwestycji wyniesie przeszło 3,3 mln zł, zaś dofinansowanie to ponad 2,3 mln zł. Planowany termin zakończenia prac do którego został zobligowany Wykonawca wyznaczony został  na 14 września 2018 roku. Osobnymi formami zamówienia były dostawa i montaż sprzętu nagłaśniającego i oświetlenia scenicznego oraz wyposażenia. Umowy na te części zamówienia zostaną podpisane w najbliższym czasie.

Po przebudowie budynek MGOK w Baranowie Sandomierskim będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie. Wydarzenia kulturalne, spektakle, konkursy czy spotkania od jesieni przyszłego roku będą mogły odbywać się już w zupełnie nowych, przystosowanych do wysokich standardów warunkach.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2017-11-23