Ruszyła budowa długo oczekiwanej ścieżki rowerowej

20-11-2016

Inwestycja pn.

„Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 872 relacji rz. Wisła - Baranów Sandomierski - Majdan Królewski – Nisko polegająca na budowie ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych od km 9+825 do km 11+110, strona prawa w m. Wola Baranowska wraz z niezbędną infrastrukturą i urządzeniami budowlanymi” realizowana jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przy wsparciu finansowym Gminy Baranów Sandomierski.

Realizowany odcinek I etapu budowy ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej 872 wykonany będzie w całości z nawierzchni bitumicznej. Początek odcinka ścieżki pieszo-rowerowej zaczyna się za przejściem dla pieszych przy kościele w Woli Baranowskiej i kończy się na pierwszym zjeździe na cmentarz. Wykonawcą zadania jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Rzeszowa, które realizuje zadanie za kwotę 470 160,73 zł. Zadanie ma być gotowe na początku grudnia. Wykonywany odcinek przyczyni się z pewnością do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerowych uczestników drogi wojewódzkiej na danym odcinku.

W przyszłym roku Gmina Baranów Sandomierski, będzie dążyła do zakończenia całości inwestycji tj. do torów kolejowych w Skopaniu, na który posiada dokumentację projektową.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz