Ruszyła kolejna inwestycja w Gminie

02-10-2020

Podpisana na początku tygodnia umowa na „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Woli Baranowskiej” w ramach zadania pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Woli Baranowskiej oraz Baranowie Sandomierskim” realizowana jest w ramach przyznanej pomocy ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wraz z początkiem października rozpoczęto zadanie, które będzie obejmować wykonanie pola piaskowego oraz dużego trawnika na wydarzenia zbiorowe. Dzięki temu miejscowość zyska miejsce integracji dla mieszkańców, gdzie organizowane będą imprezy plenerowe.

Ponadto zaplanowane są nasadzenia roślinności wysokiej tj. drzew liściastych i wykonanie łąki kwietnej, co przyczyni się do poprawy estetyki tego miejsca. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze ścieżki spacerowo-rekreacyjnej od strony północnej i zachodniej wraz z placykiem. Całość inwestycji uzupełni wykonanie oświetlenia, dostawa i montaż elementów małej architektury oraz wykonanie miejsc postojowych.

Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada tego roku.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur