Seniorzy rozpoczęli nowy rok akademicki

08-10-2019

W czwartkowe popołudnie 3 października w Baranowie Sandomierskim odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystości poprzedziła msza święta, a następnie wszyscy z towarzyszeniem Gminnej Orkiestry Dętej udali się do MGOK-u.

Podczas inauguracji prezeska Teresa Żyguła zaprezentowała dotychczasowe dokonania baranowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku m.in. działania realizowane w ramach projektów  dofinansowanych z programów Podkarpackie Inicjatywy Lokalne oraz „Działaj Lokalnie”. Słowa podziękowania i życzenia dla społeczności „studenckiej” wygłosił Burmistrz Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim Pan Marek Mazur.

Wykład inauguracyjny pt. „Profesor Alfred Majewski odnowiciel zamków polskich - zamek w Baranowie Sandomierskim” wygłosił dr Adam Wójcik-Łużycki. Następnie odbył się wspaniały koncert  duetu: saksofonistki Katarzyny Dereń oraz akordeonisty Adama Sadeckiego. Podczas uroczystości odbyła się także promocja regionalnego jadła na stoisku promującym projekt pod nazwą „Turystyczny Szlak Dobrego Smaku”.

Wszyscy zachwycali się lasowiackimi hopciami i proziakami serwowanymi przez  kucharza i Zespół Obrzędowy Lasowiaczki.

Osoba publikująca: Patrycja Dyląg
Osoba aktualizująca: Patrycja Dyląg