Seniorzy rzeźbili w owocach i warzywach

22-11-2019

Tajniki  Carvingu - sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach zgłębiali uczestnicy projektu pt. „Senior Aktywny i Spełniony” realizowanego przez Stowarzyszenia „Tor Rozwoju” w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywizacji Osób Starszych na lata 2014-2020.

Podczas zajęć kulinarnych Panie z Durdów i Skopania poznały zasady i sposoby tworzenia prawdziwych „dzieł sztuki”, które będą od tej pory ozdobą stołów w ich domach.

Warsztaty poprowadziła Pani Jolanta Grabiec. Dzięki nowo nabytym umiejętnościom wykonanie sowy i łabędzia z jabłka, kwiatka z pomidora, pora, cebuli i rzodkiewki czy dekoracji z ogórków, nie będzie stanowić dla nich żadnego problemu.  Po skończonych zajęciach na stołach widać było piękne efekty wykonanych prac, a na twarzach uczestników – dumę oraz niezwykłą satysfakcję z nowo opanowanej umiejętności jaką jest carving.

Osoba publikująca: Patrycja Dyląg
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda