Sesja Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim

29-10-2015

W dniu 28 października 2015r. program sesji był bardzo obszerny. Radni podjęli w sumie 15 uchwał: w sprawach dzierżaw, najmu lokali m.in. na cele działalności w zakresie ochrony zdrowia,

w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Samorządowi Powiatu Tarnobrzeskiego w formie opracowania dokumentacji projektowej na realizację zadania publicznego o nazwie:

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1119R Durdy – Marki - Józefów (ul. Leśna) w zakresie budowy chodnika w miejscowości Marki” w wysokości 9 000,00 zł.

Na sesji odbyło sie również tajne głosowanie w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu na kadencję 2016 – 2019. W wyniku tajnego głosowania zostały wybrane poniższe osoby:

do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu w osobie: Ryszard Kuroń
do Sądu Okręgowego, Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w osobie:Krystyna Lucyna Krężel
do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w osobie: Edyta Janina Białek
do Sądu Rejonowego, Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w osobie:Waldemar Chwieja
Podejmowane były również uchwały podatkowe tj:

- określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości;
- określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na terenie gminy Baranów Sandomierski;
- zwolnień w podatku od nieruchomości;
- określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji na podatek rolny, podatek leśny oraz podatek od nieruchomości;
- obniżenia ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego na rok 2016.

Treść uchwał po podpisaniu zostanie zamieszczona na stronie inernetowej w zakładce "Uchwały Rady Miejskiej 2014-2018"

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz