Spływ po Wiśle

15-07-2015

W niedzielę 12 lipca 2015 roku odbył się spływ rzeką Wisłą, w którym uczestniczył Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie Edward Szlichta, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, strażacy z jednostki OSP Dymitrów Mały i zaproszeni goście.  Celem spływu było zapoznanie się Zespołu  Zarządzania Kryzysowego z infrastrukturą wodną, problemami i zagrożeniami występującymi podczas wysokiego stanu wód. Była to również okazja dla strażaków z jednostki OSP Dymitrów Mały do prezentacji  łodzi desantowej typu ŁD43, doskonalenia umiejętności  sterowania łodziami, wodowania i zabezpieczenia logistycznego.  Uczestnicy spływu dostrzegli nie tylko zagrożenie od rzeki ale również walory przyrodnicze i krajobrazowe rzeki Wisły, które prezentujemy w galerii.   Rejs zakończył się przy przeprawie promowej w Baranowie Sandomierskim, a wszyscy chętni zgromadzeni  przy przeprawie mogli skorzystać z pływania po Wiśle łodziami, dzięki uprzejmości  strażaków z Dymitrowa Małego.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz