Spotkanie cykliczne

12-08-2015

Na Spotkaniu obecny był Kierownik Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim pan Dariusz Chemel. Kierownik apelował aby w dni upalne nie wykorzystywać wody z wodociągu do podlewania gruntów. Ujęcie wody w Ślęzakach nie jest w stanie uzdatnić więcej wody. Nadmierny pobór wody w ciągu dnia powoduje spadek ciśnienia wody lub całkowity brak wody w wodociągu, po czym w nocy kiedy spada pobór wody a ujęcie wody pod ciśnieniem tłoczy wodę w pusty rurociąg powoduje to wypłukiwanie rurociągu z osadów – stąd woda ma często w ostatnich dniach rdzawy kolor. Kierownik zaznaczył, że woda spełnia wszystkie normy i jest dopuszczona do spożycia, jedynie jej kolor, z racji osadów w rurociągu, jest mało estetyczny.

Na spotkaniu Burmistrz, Zastępca Burmistrza jak i Sołtysi poruszali temat wycinki zakrzaczeń przy drogach gminnych. W wielu miejscach powodują one pogorszenie widoczności na drodze. Ustalono miejsca najbardziej newralgiczne do wyczyszczenia w pierwszej kolejności takie jak m.in.: droga na Przewóz (Suchorzów), droga na Smykle (Knapy), droga na Zwałce (Dąbrowica), droga na Zwałkę (Siedleszczany). W związku z tym zostanie skierowany apel do mieszkańców, aby podciąć gałęzie drzew wychodzące na drogę. Poruszano także tematy hydrantów na terenie gminy i remontów cząstkowych.

Burmistrz poinformował także Sołtysów i Przewodniczących o nowo otwartym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i o zasadach przekazywania śmieci PSZOK zgodnie z przyjętym regulaminem.

Obecna na spotkaniu Skarbnik Gminy przekazała informacje odnośnie zasad ustalania budżetu na rok 2016 oraz zasad wynajmu budynków gminnych.

Na koniec spotkania tradycyjnie Sołtysi po kolei zgłaszali wszystkie problemy w swoich sołectwach i zadania do realizacji.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska