Spotkanie cykliczne sołtysów

07-10-2015

Zasadniczym tematem spotkania było omówienie spraw bieżących związanych miedzy innymi z rewitalizacją linii kolejowej L25 biegnącej przez sołectwa Dąbrowica, Skopanie i Wola Baranowska, do realizacji której przystąpiły Polskie Koleje Państwowe we współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego. PKP ma zamiar przywrócić ruch towarowy i osobowy na tej linii. Na spotkaniu poruszono również tematy pozwoleń na wycinkę drzew oraz problem padłych zwierząt leśnych. Burmistrz poinformował o tym, że w tym sezonie grzewczym planuje się zlokalizowanie kontenerów na zimne popioły w każdej miejscowości. Zaapelował również do Sołtysów  i Przewodniczących Osiedli o informowanie mieszkańców, aby nie wrzucali do kontenerów innych śmieci komunalnych. Burmistrz poinformował, że w najbliższych tygodniach PZDW przystąpi do realizacji zadania przy drodze wojewódzkiej 985 – budowa chodników w miejscowości Suchorzów i Siedleszczany. Ponadto zgłaszane były na spotkaniu problemy  z poszczególnych miejscowości i omawiane na bieżąco.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: