Spotkanie Noworoczne w Skopaniu Osiedlu

12-01-2017

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów Zespołu Szkół w Skopaniu, którzy przedstawili Jasełka przypominając wydarzenia nocy betlejemskiej. Nie zabrakło chóru Aniołów, orszaku Trzech Mędrców w pięknych strojach, pasterzy, postaci Heroda i kuszenia diabłów. Całość ubogacił śpiew kolęd i pastorałek oraz taniec najmłodszych w regionalnych strojach. Uroczystość uświetnił również zespół muzyczny.

Wiele pięknych i ciepłych słów popłynęło do wszystkich przy składaniu sobie wzajemnie życzeń. Organizatorzy życzyli między innymi, aby nikt nie czuł się samotny i zawsze spotkał się z życzliwością ludzką i pomocną dłonią. W swoich słowach skierowanych do wszystkich ks. dyrektor Tomasz Cuber życzył radości z bycia katolikiem i odwagi w dawaniu świadectwa wiary. Podkreślił, że warto "być dobrym jak chleb" naśladując św. Brata Alberta. Ciepłe i życzliwe słowa oraz życzenia złożył Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Sandomierzu p. Krzysztof Szatan. W swoich słowach wyraził radość, że takie spotkania są niezwykle ważne, gdyż dają możliwość budowania wspólnoty, spotkania się i bycia razem.

Swoją obecnością zaszczycił nas Ks. dr Tomasz Cuber Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej oraz ks. Łukasz Nawrot, który poprowadził modlitwę i pobłogosławił opłatki, aby wszyscy mogli podzielić się nimi na progu Nowego Roku składając sobie najlepsze życzenia. Wśród zaproszonych gości przybył na spotkanie Poseł na Sejm RP p. Zbigniew Chmielowiec, Samorządowcy: Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego p. Ewa Draus, V-ce Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego p. Krzysztof Pitra, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski p. Marek Mazur, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega p. Kamil Kalinka, Radni Powiatu Tarnobrzeskiego i Radni Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

Serdeczne życzenia oraz słowa wdzięczności skierował do wszystkich obecnych, Burmistrz p. Marek Mazur za włożony trud w budowaniu wizerunku miejscowości, za współpracę i odpowiedzialność całej społeczności lokalnej. Organizatorami spotkania noworocznego byli: Rada Osiedla w Skopaniu, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Zespół Szkół w Skopaniu. Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom i firmom za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska