Spotkanie terenowe w sprawie zmiany kategorii przejazdu kolejowo-drogowego w Durdach

02-06-2016

W komisji wzięli udział przedstawiciele PKP LHS, zarządca drogi wojewódzkiej, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski w tym Radna RM i sołtys sołectwa  Durdy.
W terenie poddane zostały kwestie widoczności na przejeździe kolejowym, jak również natężenie ruchu kołowego na DW 872 i dopuszczalne prędkości pociągów na przejeździe kategorii "D".
Przedstawiciele UMIG podtrzymali swoje stanowisko zmiany kategori przejazdu z "D" na "C" i wykonania oświetlenia przejazdu.
Wyjaśnijmy. Przejazd kategorii "D" to przejazd bez rogatek i półrogatek i bez samoczynej sygnalizacji świetlnej.
Natomiast przejazd kategorii "C" o który wnioskuje Gmina, to przejazd z samoczynną sygnalizacją świetlną (światła pulsacyjne, czerwone).

Zmiana kategorii z "D" na "C" wymagać będzie opracowania dokumentacji technicznej, przed wcześniejszą akceptacją wniosku Gminy przez PKP LHS spółka z o.o. w Zamościu.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz