Środki finansowe z budżetu Państwa dla naszej Gminy

20-07-2017

Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart w dniu 20.07.2017 r. dokonała wręczenia promes dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu Województwa Podkarpackiego. Wśród 75 promes, które otrzymały samorządy  na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej, znalazła się Gmina Baranów Sandomierski. Promesa dla Gminy Baranów Sandomierski dotyczy pomocy finansowej z budżetu państwa na zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej „Osiedle Zamkowe” na działkach 54, 324/1, 321/7 i 340 w km 0+600 w Baranowie Sandomierskim” zniszczonej podczas powodzi w 2010 roku.  Kwota udzielonej pomocy finansowej wynosi 320 tys. zł., co stanowi 80 % wartości szacunkowych kosztów zadania, pozostałe 20 % jest wkładem własnym Samorządu Gminy.

W ramach planowanych robót przewiduje się wykonanie odwodnienia drogi poprzez budowę sieci kanalizacji deszczowej,  montaż kratek deszczowych z odprowadzeniem wody do istniejących studni chłonnych, wykonanie zjazdów z kostki brukowej i odcinka chodnika oraz wykonanie odnowy nawierzchni asfaltowej.

Zaplanowane prace rozpoczęte zostaną po przeprowadzeniu procedury przetargowej i podpisaniu umowy z Wykonawcą.

Promesę dla naszej Gminy odebrali Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Pan Marek Barszcz, Przewodniczący Rady Osiedla Baranów Sandomierski Pan Kazimierz Ślęzak oraz Członek Zarządu Rady Osiedla Baranów Sandomierski Pan Krzysztof Pawlik.

Wniosek o dofinansowanie realizacji zadania złożył w dniu 30 grudnia 2016 roku do Wojewody Podkarpackiego, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Więcej informacji pod poniższym linkiem:

Osoba publikująca: Agnieszka Gajda
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda