Strażacki opłatek

11-01-2017

Nowe samochody strażackie, remonty remiz, doposażenie w nowy sprzęt, a co za tym idzie - zwiększenie bezpieczeństwa – tak można w skrócie podsumować zmiany w OSP na terenie Gminy Baranów Sandomierski i całego Powiatu Tarnobrzeskiego. Strażacy z całego regionu spotkali się na tradycyjnym opłatku.

Strażacki opłatek odbywa się od wielu lat z inicjatywy księdza Andrzeja Machowicza, kapelana strażaków powiatu tarnobrzeskiego, w dniu 6 stycznia każdego roku. Także w tym roku do Baranowa Sandomierskiego przybyli tłumnie strażacy z całej okolicy, a także zaproszeni goście. W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. mgr inż.  Andrzej Babiec, Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła, komendanci okolicznych jednostek PSP/OSP, w tym Komendant Gminny dh Józef Bereski, a także Poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec, Wicestarosta Krzysztof Pitra i Burmistrz Marek Mazur.

Spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym w Baranowie Sandomierskim. Po niej wszyscy udali się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie na scenie świąteczno-kolędowy program przygotował zespół artystyczny z Zakrzowa pod kierunkiem Anety Surowiec. Była to okazja do wspólnego kolędowania, ale także podziękowania za całoroczną współpracę. Opłatek zakończył się kolacją w baranowskiej remizie.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska