Strażacy podpisali umowy na zakup sprzętu

25-09-2020

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Baranów Sandomierski otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na doposażenie OSP, celem zwiększenia potencjału technicznego. W tym gronie znalazły się: OSP Dąbrowica, OSP Dymitrów Mały, OSP Marki, OSP Skopanie oraz OSP Wola Baranowska.

Przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Baranów Sandomierski, druh Jan Baran ( OSP Skopanie), druh Lesław Badawika (OSP Dymitrów Mały), druh Grzegorz Chmielowiec (OSP Dąbrowica), druh Tomasz Magda (OSP Marki) oraz  druh Piotr Byczek ( OSP Wola Baranowska) w dniu 24 września 2020r. podpisali umowy, na spotkaniu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży w Tarnobrzegu.

Dzięki pozyskanym środkom druhowie będą mogli zakupić brakujący sprzęt, który jest niezbędny do wykonywania czynności w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wpłynie to zarówno na poprawę zdolności operacyjnej jednostek, a przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców.

Oficjalnemu podpisaniu umów towarzyszył poseł Zbigniew Chmielowiec, Bogusław Kida Wiceprezes WFOŚiGW w Rzeszowie oraz nadbrygadier Andrzej Babiec, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur