Sukces naszych strażaków

10-09-2019

20 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tarnobrzeskiego rywalizowało na stadionie sportowym w Baranowie Sandomierskim, gdzie przeprowadzono XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu Tarnobrzeskiego.

W zawodach łącznie swoje umiejętności zaprezentowało 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt, 6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców, 5 Kobiecych Drużyn Pożarniczych (gr. C) oraz 5 Drużyn męskich OSP (gr. A). Gminę Baranów Sandomierski reprezentowali:

1. Męska Drużyna OSP Durdy
  2. Męska Drużyna OSP Skopanie –obrońcy tytułu Mistrza Powiatu
  3. Kobieca Drużyna OSP Ślęzaki
  4. Kobieca Drużna OSP Skopanie – obrońcy tytułu Mistrzyń Powiatu
  5. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt z OSP  Ślęzaki
  6. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców z OSP Durdy
  7. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Baranów Sandomierski – gospodarz zawodów.

Drużyny w grupach A i C, rywalizowały w konkurencji sztafety pożarniczej 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego, natomiast młodzieżowe drużyny pożarnicze wystartowały w konkurencji biegu sztafetowego 400 m z przeszkodami oraz rozwinięcia bojowego. Dodatkowo każda z drużyn miała sprawdzian z musztry.

Drużyny z naszej Gminy odniosły duży sukces zdobywając I miejsce w aż trzech grupach. W grupie A – zwyciężyła drużyna z OSP Skopanie, natomiast OSP Durdy zajęły IV miejsce. W grupie C – zwyciężyła drużyna z KDP Ślęzaki, a II miejsce zajęła drużyna z KDP Skopanie. W grupie MDP dziewcząt  I miejsce zajęła drużyna ze Ślęzaków. W grupie MDP chłopców drużyna z Durdów zajęła III miejsce, V - drużyna z Baranowa Sandomierskiego.

Doskonała pogoda oraz widowiskowość strażackich zmagań spowodowały, że zawody obserwowała bardzo liczna publiczność, wśród której byli m.in. poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, wicestarosta tarnobrzeski Jacek Rożek, zastępca komendanta miejskiego Policji w Tarnobrzegu nadkom. Tomasz Grazda, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnobrzegu dh Kazimierz Ślęzak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowa Dęba Justyna Długosiewicz, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, burmistrzowie i wójtowie oraz prezesi i komendanci gminni Związku OSP RP z terenu powiatu tarnobrzeskiego.

Najlepszy wynik uzyskany w ćwiczeniu bojowym w grupie A (OSP Skopanie – 35,0 s.) został nagrodzony specjalnym pucharem, natomiast najmłodsi uczestnicy otrzymali wyjątkowe upominki.

Źródło zdjęć: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki