Sukces strażaków z Naszej Gminy w IX Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych

08-09-2015

5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt, 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców oraz 5 Kobiecych Drużyn Pożarniczych i  5 drużyn męskich OSP wzięło udział w IX Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych, które rozegrane zostały 6 września br. na stadionie ZKS „Stal” w Gorzycach. Drużyny reprezentowały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Miasta Tarnobrzega i gmin Powiatu Tarnobrzeskiego: Baranowa Sandomierskiego, Grębowa, Gorzyc, Nowej Dęby.

Podczas zawodów powiatowych Naszą Gminę reprezentowały drużyny:
MDP dziewcząt  Durdy i Ślęzaki, MDP chłopców z Durdów oraz KDP ze Ślęzaków i męskie drużyny z OSP Durdy i OSP Skopanie. Drużyny kobiece i męskie wystartowały w dwóch konkurencjach: w sztafecie pożarniczej „7 x 50 m” i ćwiczeniu bojowym. Natomiast drużyny dziewcząt i chłopców z MDP rywalizowały w sztafecie na 400 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym wg regulaminu CTiF. Sędzią głównym zawodów był bryg Adam Zygmunt – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu.

W klasyfikacji końcowej we wszystkich grupach zwyciężyli reprezentanci Naszej Gminy.
I tak:

• w grupie MDP dziewcząt – I miejsce zdobyła drużyna z MDP Ślęzaki przed MDP
    z Durdów.
  • w grupie MDP chłopców zwyciężyła drużyna z MDP Durdy.
  • w grupie C Kobiecych Drużyn Pożarniczych – zwyciężyła drużyna z KDP Ślęzaki
  • w grupie „A” Ochotniczych Straży Pożarnych – I miejsce zajęła OSP Durdy, II miejsce OSP Skopanie.

Natomiast w konkurencji „Najsprawniejszy Strażak 2015 roku” – II miejsce zajął Sebastian Pasek z OSP Ślęzaki.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Anna Smykla