Szkolni wolontariusze z wizytą w ośrodku dla niepełnosprawnych

26-10-2018

W czwartek wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS w Baranowie Sandomierskim pod opieką ks. P. Zyśko i p. D. Szlęzak odwiedzili podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego „Radość Życia” dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sandomierzu.

Celem spotkania było uwrażliwienie uczniów na chorobę i szacunek do osób niepełnosprawnych, rozwijanie empatii  oraz tolerancji. Szkolni wolontariusze uczestniczyli we Mszy Świętej, uroczystym pasowaniu na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej i ślubowaniu uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Najważniejsi w tym dniu uczniowie Ośrodka „Radość Życia”, otrzymali od uczniów baranowskiej szkoły upominki przekazane przez Urząd Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2018-10-26