Szkoły ponownie otwarte!

27-05-2020

Zgodnie z wytycznymi  Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego od poniedziałku 25 maja,  uczniowie klas I-III ponownie uczęszczają do szkół.

W Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Baranów Sandomierski, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności oraz zapewnieniu wymaganych warunków sanitarnych przeprowadzane są zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. Ponadto dla uczniów, przygotowujących się do egzaminów prowadzane są konsultacje. W późniejszym czasie, bo od 1 czerwca z takiej możliwości będzie mógł skorzystać już każdy uczeń Szkoły Podstawowej.

Dbając o bezpieczeństwo nauczycieli oraz uczniów, Gmina Baranów Sandomierski przekazała placówkom niezbędne środki ochrony osobistej tj. maseczki, przyłbice, płyny dezynfekujące. Ponadto Przedszkola oraz Szkoły Podstawowe znajdujące się na terenie Gminy wyposażono w fartuchy ochronne, termometry oraz specjalne kombinezony.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Ewelina Biała