Szpital Powiatowy w Nowej Dębie z nową poradnią, sprzętem medycznym i planami rozbudowy.

12-01-2018

Na początku warto wspomnieć, że Gmina Baranów Sandomierski systematycznie wspiera działalność szpitala w Nowej Dębie. W ostatnim czasie było to między innymi dofinansowanie zakupu aparatu rentgenowskiego wraz z wyposażeniem do pracowni RTG. Cieszymy się, że wieloletnia współpraca, przynosi korzyść m.in. mieszkańcom naszej Gminy, korzystających z usług tego szpitala.

Lecznica nazywana przez pacjentów ze względu na przyjemne położenie "Leśną Górą" od lat cieszy się zaufaniem pacjentów, którzy wybierając możliwość hospitalizacji i korzystania ze specjalistycznych poradni, dojeżdżają także z ościennych powiatów. - To pokazuje, że Szpital Powiatowy w Nowej Dębie jest lecznicą, którą trzeba modernizować i dostosowywać do potrzeb i oczekiwań pacjentów. Kładziemy nacisk na rozwój tych specjalizacji, które nie są dostępne w ościennych szpitalach, jak psychiatria. Dbamy o szeroki dostęp do specjalistycznych  poradni, jak ginekologia, kardiologia, chirurgia, reumatologia, diabetologia. Wiele schorzeń znajduje się już w wykazie schorzeń cywilizacyjnych, dlatego Szpital Powiatowy w Nowej Dębie idzie z duchem czasu i poszerza swoją ofertę leczniczą. Przykładem tego może być nowa, działająca od pierwszego stycznia 2018 roku Poradnia Urologiczna, do której już pacjenci mogą się zgłaszać - powiedział Krzysztof Pitra, tarnobrzeski wicestarosta.

Nowy 2018 rok, to czas szczególny dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Za prawie 8 milionów złotych do budynku nr 1 Szpitala zostanie dobudowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr VI ,,Spójność Przestrzenna i Społeczna'' Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Obecnie szpital nie posiada takiego oddziału. OAiIT ma obsługiwać pacjentów oddziałów szpitalnych w SPZZOZ. Projektowany oddział zawiera 5-cio stanowiskową salę intensywnej terapii ze stanowiskiem nadzoru pielęgniarskiego, połączoną z pomieszczeniem przygotowania leków, łazienką do mycia pacjenta leżącego, magazynu sprzętu trwałego i magazynem materiałów nietrwałych, 2 jednostanowiskowe izolatki dostępne z szerokiego korytarza przez śluzy umywalkowo - fartuchowe i wyposażenie w łazienki dla niepełnosprawnych. Oddział posiadać będzie własny gabinet zabiegowy oraz gabinet ordynatora, gabinet pielęgniarki oddziałowej, pokój lekarzy, pokój lekarza dyżurnego, zaplecze socjalne, brudownik, magazyny: leków, płynów infuzyjnych, czystej i brudnej bielizny, kuchenkę oddziałową, pomieszczenia ,,pro morte'', wraz z niezbędną infrastrukturą.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-01-12