Terminy składania wniosków o zasiłki

08-07-2020

Od kilku dni można składać w formie elektronicznej wnioski o zasiłek rodzinny oraz fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy.
Wnioski przyjmowane są  za pośrednictwem portalu Emp@tia lub ePUAP .

Wniosek w tradycyjnej papierowej formie będzie można złożyć od 1 sierpnia 2020 r. z zachowaniem  reżimu sanitarnego w Urzędzie Miasta i Gminy.

Do wniosku  o świadczenia rodzinne należy dołączyć:

-w przypadku zmian w zatrudnieniu dokumenty potwierdzające utratę/ uzyskanie dochodu w okresie od 01-01-2019 roku do nadal (utrata zatrudnienia , zmiana pracy,   rozpoczęcie pracy)- PITy 11 za 2019 rok, świadectwa pracy, umowy zlecenia, umowy o pracę, zaświadczenie o wynagrodzeniu w przypadku uzyskania dochodu po 01-01-2020r )

-inne wymagane dokumenty w przypadku ubiegania się o dodatki do zasiłku rodzinnego

Do wniosku o ustalenie prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego należy dołączyć:

- w przypadku zmian w zatrudnieniu dokumenty potwierdzające utratę/ uzyskanie dochodu od 01-01-2019 roku do nadal.

- prawomocny wyrok sądu zasądzający alimenty,

- zaświadczenie od komornika  prowadzącego postępowanie egzekucyjne stwierdzające bezskuteczność egzekucji (za ostatnie dwa miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku)

- zaświadczenie komornika prowadzącego postępowanie egzekucyjne na rzecz uprawnionego o wysokości świadczenia alimentacyjnego wyegzekwowanego w 2019  roku;

Aktualne wzory wniosków o ustalenie prawa do  świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki  Społecznej

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: