Tłumy na „Next-Ex”

07-11-2016

Niedzielne popołudnie w TDK-u należało do aktorów ze Skopania. Zgromadzili na widowni blisko 400 osób. Sztuka „Next-ex” pióra Juliusza Machulskiego w reżyserii Wojtka Gwoździowskiego wzbudziła prawdziwy zachwyt widzów, którzy nie chcieli aktorów puścić ze sceny i nagrodzili ich długimi owacjami na stojąco.

Spektakl opowiada perypetie pewnej inteligenckiej rodziny, która poznaje kandydata na męża ukochanej córeczki. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji. Sztuka przepełniona jest błyskotliwymi dialogami, zwrotami akcji, jest tu intryga, romans, a nawet… mordobicie. Na scenie mogliśmy podziwiać kunszt aktorski: Renaty Detki, Agaty Dobrowolskiej, Justyny Klag-Żyguły, Pawła Dobrowolskiego, Mateusza Załuski oraz Wojciecha Gwoździowskiego, jed­no­cze­śnie reży­sera spek­ta­klu.

„Next-ex” to jeden ze spektakli pokazywanych w ramach Teatralnej Jesieni MGOK-u w Baranowie Sandomierskim. Kto nie mógł w niedzielę obejrzeć spektaklu, będzie mógł jeszcze to nadrobić w Padwi Narodowej. Grupa Pozytywnie Skopani wystąpi w tamtejszym domu kultury w niedzielę 20 listopada.

W ramach Teatralnej Jesieni także młodzieżowa grupa teatralna wystąpi w Tarnobrzegu. Będzie to spektakl „Duży zielony problem” na zakończenie akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu. Występ zaplanowano 17 listopada o 9.30, także w TDK-u.

Z kolei zwieńczeniem tych baranowskich teatralnych wrażeń będą Jesienne Impresje, czyli spektakl muzyczno-kabaretowy z udziałem artystów - mieszkańców gminy Baranów Sandomierski i okolic, w reżyserii Wojciecha Gwoździowskiego. Trwają właśnie intensywne próby. Pokazy odbędą się na przełomie listopada i grudnia.

rd

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska