Trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności

02-06-2017

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski informuje, że Gmina Baranów Sandomierski bierze udział w treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności                        cywilnej o zagrożeniu z powietrza.

Trening będzie elementem ogólnokrajowego ćwiczenia RENEGADE-SAREX 17/I.

W związku z powyższym, w  dniach  od 6 do 8 czerwca 2017 r.  w godzinach 9.00 – 17.00 w miejscowości Baranów Sandomierski i Dymitrów Duży, nastąpi ćwiczebne uruchomienie systemów alarmowych (syren):

-   ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany – 3 minuty)

-   odwołanie alarmu  (dźwięk ciągły – 3 minuty).

zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96).

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska