Trwa budowa kolejnych odcinków chodników przy drogach wojewódzkich

30-11-2015

Po zakończeniu wszelkich czynności formalno –prawnych rozpoczęły się roboty dotyczące poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych poprzez budowę chodników przy drodze wojewódzkiej nr 985 w miejscowości Siedleszczany strona lewa  na długości 130 mb i w miejscowości Suchorzów również strona lewa na długości 402 mb. Z uwagi na duży ruch samochodowy na drodze wojewódzkiej budowa przedmiotowych chodników ma na celu połączenie przystanków autobusowych z drogami gminnymi na których jest mniejszy ruch a tym samym jest bezpieczniej. Inwestorem przedmiotowych robót jest Województwo Podkarpackie przy udziale znaczących środków finansowych z budżetu Gminy Baranów Sandomierski.  Termin  realizacji przedmiotowych robót ustalony został przez  Głównego Inwestora do dnia 15.12.2015 r.

Również przy drodze wojewódzkiej nr 872 w miejscowości Wola Baranowska obecnie  trwają roboty dotyczące dobudowy odcinka chodnika dla pieszych na odcinku około 30 mb. Z uwagi na jego niefortunne zakończenie zachodziła konieczność jego dobudowy. Wnioskodawcą robót była Gmina Baranów Sandomierski. W ocenie Gminy obecne miejsce zakończenia robót jest na tyle bezpieczne i właściwe, że nie powinno stwarzać zagrożenia dla korzystających z chodnika.

Również przy drodze powiatowej nr 1119 R w miejscowości Marki zostały rozpoczęte roboty o podobnym charakterze jak przy drogach wojewódzkich tj. dotyczące budowy chodnika dla pieszych z terminem realizacji robót  do 15.12.2015r.

Przy realizacji w/w robót wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu komunikacyjnym.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska