Trwają prace konserwatorskie postumentu i rzeźby Chrystusa Frasobliwego z 1770 roku w Baranowie Sandomierskim.

09-07-2018

Staraniem Gminy Baranów Sandomierski, w lutym br.  została wpisana do rejestru zabytków Województwa Podkarpackiego figura Chrystusa Frasobliwego z 1770 roku, usytuowana na placu obok dworca PKS w Baranowie Sandomierskim. Wpisanie tego obiektu do rejestru pozwoliło uzyskać dofinansowanie na przeprowadzenie prac konserwatorskich przy tej figurze.

Prace renowacyjne, pod nadzorem służb konserwatorskich wykonuje pracowania ARS Restauro Pana Romana Dawidziaka z Rzeszowa.  Całkowity koszt zadania wyniesie 13 tys. zł, z czego dofinansowanie pozyskane od Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wynosi  4 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac został wyznaczony na koniec września 2018 r.

W tym roku, dzięki pomocy Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Gmina Baranów Sandomierski zamierza wykonać jeszcze renowację zabytkowej figury Św. Jana Nepomucena z 1753 roku, która znajduje się przy ul. Mickiewicza w Baranowie Sandomierskim.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-07-09