Trwają prace odbiorowe zabytkowych figur

12-10-2018

Trwają prace odbiorowe zabytkowych figur: św. Jana Nepomucena z 1753 roku, która znajduje się przy ul. Mickiewicza w Baranowie Sandomierskim oraz Chrystusa Frasobliwego z 1770 roku, usytuowanej na placu obok dworca PKS w Baranowie Sandomierskim. Prace pod nadzorem służb konserwatorskich wykonała pracowania ARS Restauro Pana Romana Dawidziaka z Rzeszowa. Całkowity koszt robót konserwatorskich wyniósł 25 tys. zł, z czego dofinansowanie pozyskane od Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wyniosło 8 tys. zł.

Ponadto, gmina Baranów Sandomierski we własnym zakresie i przy pomocy mieszkańców miasta, wykonała nowe ogrodzenie i utwardziła plac przy figurze św. Jana Nepomucena na ulicy Mickiewicza, który został nieodpłatnie udostępniony przez właścicieli nieruchomości.

W dniu 13 października br.  o godzinie 17:00, odnowione figury- podczas uroczystej procesji fatimskiej, zostaną poświęcone, a następnie okolicznościowy akt erekcyjny upamiętniający te wydarzenia, zostanie podpisany i umieszczony w zamkniętych kapsułach pod fundamentami figur.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy, do udziału w tym wydarzeniu.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć "przed"(zdj nr 4,5,6) i "po" renowacji

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki