Trwają prace remontowe remizy w Siedleszczanach

20-10-2020

W ramach rozpoczętego we wrześniu zadania związanego z  z termomodernizacją i remontem Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedleszczach wykonano już ocieplenie stropu oraz ścian zewnętrznych, które przyczyni się do zmniejszenia kosztów utrzymania budynku. Ponadto pomalowano dach i wykonano obróbki blacharskie m.in. rur spustowych i podokienników.

Na chwile obecną wykonywany jest tynk zewnętrzny, który poprawi estetykę budynku. Równocześnie prowadzone są prace wewnątrz remizy, polegające na częściowym odnowieniu tynków wewnętrznych i wymianie drzwi. Zaplanowany jest remont balkonu oraz schodów zewnętrznych.

Wartość całej inwestycji to 185 538,00 złotych. Część środków w ramach zadania  „Termomodernizacja i remont budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Siedleszczany oraz termoizolacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Dymitrów Mały” została zabezpieczona w budżecie Gminy. Jednak, część dofinansowania dzięki staraniom strażaków druhowie otrzymali z Komendy Głównej PSP w kwocie 50 000,00 zł. W ramach pozyskanych środków zyskają nowe, automatyczne bramy garażowe.

Nowoczesny wygląd remizy OSP Siedleszczany wykończy wykonanie podjazdu z kostki brukowej.

Całośc inwestycji wykonywana jest przez firmę ,,Matyld –BUD’’ z Oleśnicy, a odbiór prac odbędzie się jeszcze w tym roku.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur