Trwają roboty drogowe w miejscowości Durdy i Skopanie.

06-08-2015

W związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi bez zakłóceń prowadzone są  roboty drogowe dot. „Budowy drogi w sołectwie Knapy zlokalizowanej w obrębie terenów inwestycyjnych LHS, łączącej drogę powiatową nr 1124R z drogą wojewódzką nr 872 wraz z przebudową istniejącego zjazdu na zjazd publiczny z drogi wojewódzkiej nr 872 relacji Baranów Sandomierski – Majdan Królewski w km 14+845

w miejscowości Durdy” realizowanego w ramach wieloletniego programu pn. Narodowy program przebudowy dróg lokalnych  - Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” Tomasz Wojtas z/s Piaseczno 44, 27 – 670 Łoniów

Termin umowny zakończenia realizacji zadania  31.08.2015 r.

Obecnie położony jest już asfalt na długości 848 mb tj. masa wyrównawcza z betonu asfaltowego gr 7 cm, trwają prace przy ułożeniu warstwy wiążącej z betonu asfaltowego gr 6 cm, a ostatnią warstwą będzie warstwa ścieralna gr. 5 cm. Zakładana szerokość jezdni dwupasowej 6m z obustronnymi poboczami bitumicznymi o szerokości 0,5 m.

Zaawansowanie robót określa się na poziomie około 60% .

Równolegle prowadzone są prace na ul. Sikorskiego w Skopaniu, które dobiegają końca. Polegały one na  ułożeniu nawierzchni asfaltowej wraz z placem manewrowym przy garażach. Realizacja tego zadania odbywa się przy pomocy środków z budżetu państwa. Termin umowny zakończenia realizacji zadania 31.08.2015 r. Do całkowitego zakończenia robót pozostały jeszcze prace porządkowe oraz rekultywacja terenu celem przywrócenia go do stanu pierwotnego sprzed rozpoczęcia robót drogowych.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Tomasz Pruś