Trzystuletnia lipa w Woli Baranowskiej została pomnikiem przyrody

14-07-2016

Rada Miejska w Baranowie Sandomierskim  na sesji w maju przyjęła uchwałę o ustanowieniu lipy drobnolistnej, rosnącej w Woli Baranowskiej, pomnikiem przyrody. Z wnioskiem o ustanowienie pomnika przyrody zwrócili się Państwo Ewa i Edward Durda. Drzewo to rośnie na ziemiach dziadków pani Ewy, właścicieli posesji. W dniu 13 lipca 2016 roku odbyło się uroczyste przybicie zielonej tabliczki „Pomnik Przyrody” i tabliczki z imieniem „Ewa” z udziałem wnioskodawców, Burmistrza Miasta i Gminy Marka Mazura i  Andrzeja Sycz z Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. Jest to już 11 pomnik przyrody na terenie gminy Baranów Sandomierski oraz 48 pomnik przyrody rosnący na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Po objęciu drzewa ochroną podlega ono szczególnej opiece ze strony lokalnego samorządu.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: