Turniej piłki siatkowej

03-10-2014

Przy fantastycznej pogodzie, w niedzielę 28 września br. na boisku do piłki plażowej w Suchorzowie, odbył się Turniej piłki siatkowej, który zgromadził ok. 70 osób. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez  grupę młodzieży  zwaną „FERAJNA z SUCHORZOWA”, przy wsparciu Stowarzyszenia na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej i Rozwoju Przedsiębiorczości w Gminie Baranów Sandomierski „Sokół” i Rady Sołeckiej. Było to uwieńczenie projektu ze środków od Fundacji Fundusz Lokalny SMK, realizującej program „Wygraj w Tysiąca”. W ramach działań poprawiono też stan boiska, podwyższając warstwę piasku ok. 10 cm. Inicjatywa potrzebna, praktyczna i łącząca społeczność wiejską. Będzie jak znalazł na przyszłe ciepłe wiosenne i letnie dni 2015 r.
W niedzielę młodzieży, nie przeszkadzał piasek, trochę chłodny i wilgotny – 3 drużyny rywalizowały ze sobą o puchar, który ostatecznie został w Suchorzowie. Dla kibiców, najczęściej rodziców i sąsiadów, była to przyjemna forma spędzenia niedzielnego popołudnia. Było wesoło i przyjemnie i…… smakowicie. Po ciężkich zmaganiach zawodnicy i kibice mogli wzmocnić się kiełbaską i bigosem. Przy okazji, podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, w szczególności dla Starosty. P. Krzysztofa Pitry, za pomoc  finansową, przy organizacji przedsięwzięcia.
Niedzielne popołudnie dla wszystkich było udane. Sezon gry w piłkę siatkową został fajnie zamknięty.
Pozostaną wspomnienia i zdjęcia.

S.Król, M. Stępień

Osoba publikująca: Tomasz Priuś