Tydzień Mediacji w Prokuraturze Rejonowej w Tarnobrzegu

22-09-2015

Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu informuje, że  w związku z przypadającym na dzień 15 października 2015r. Światowym Dniem Mediacji oraz trwającym od 12 do 17 października 2015r. Tygodniem Mediacji wyznaczony prokurator w siedzibie Prokuratury pokój 913 zainteresowanym osobom będzie udzielał informacji, na temat merdiacji i konsensualnego zakończenia postępowania karnego.

Mediacja to dobrowolna, pozasądowa forma rozwiązywania wszelkich sporów. Jej celem jest osiągnięcie przez strony porozumienia, spisanego w formie ugody przed mediatorem, która po zatwierdzeniu jej przez sąd ma moc prawną.

Wykaz instytucji i osób godnych zaufania uprawnionych do przeprowadzenia postępowania mediacyjnego w sprawach karnych  i nieletniech został umieszczony na tablicy ogłoszeń Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu.

Wszelkie informacje są udzielane zainteresowanym bezpłatnie.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: