Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

18-02-2019
Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W trakcie trwania „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” osoby pokrzywdzone będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli w/w środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w w/w podmiotach.

1) W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul 1 Maja 2, tel. ( 15) 851 34 24, (150 851 33 20), funkcjonariusze będą pełnić dyżury, podczas których osoby pokrzywdzone przestępstwem, będą mogły uzyskać pomoc i poradę prawną.

2) W Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu osoby pokrzywdzone będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji podczas dyżurów pełnionych przez asystentów sędziów w dniach od 18 lutego 2019 r. do 22 lutego 2019 r. w godzinach 9.00-10.30 (pok. 217, II piętro).

Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl została zamieszczona pełna lista instytucji, w których będzie można uzyskać niezbędne informacje oraz pomoc materialną i niematerialną.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2019-02-18