Ubierzmy razem choinkę

16-12-2016

W Suchorzowie w tym roku będzie choinka inna, niż wszystkie. Przystroją ją bowiem sami mieszkańcy. Warsztaty robienia ciekawych ozdób choinkowych odbędą się 20 grudnia, a zatem tuż przed świętami. Wszystkich chętnych zapraszamy do filii biblioteki w Suchorzowie od godziny 15.00. Zajęcia będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich – małych, trochę większych i całkiem dużych.

Na miejscu będą przygotowane materiały oraz propozycje ozdób. A jak je wykonać pokaże instruktorka plastyki MGOK-u dr Magdalena Stokłosa. Pod jej czujnym okiem uczestnicy wykonają niepowtarzalne rękodzieła, które będzie też można powtórzyć potem w domu, by ubrać własną choinkę. Ale zwieńczeniem bibliotecznych warsztatów będzie wspólne ozdobienie drzewka w Suchorzowie. Do uczestników warsztatów dołączy pani sołtys Małgorzata Hudela, inicjatorka całego wydarzenia. Ona też poprowadzi pochód dzieci i dorosłych z kolorowymi ozdobami, które następnie zawisną na wiejskiej choince. Każdy z mieszkańców może także przynieść własne łańcuchy, czy zawieszki, albo po prostu przyjść spotkać się z innymi i poczuć już atmosferę i czar świąt Bożego Narodzenia. Ubieranie choinki zakończy się uroczystym zapaleniem światełek i wspólnym śpiewaniem kolęd.

Warsztaty plastyczne w filii biblioteki w Suchorzowie odbędą się we wtorek 20 grudnia od godziny 15.00.

rd

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska