Uczciliśmy pamięć ofiar Holokaustu

07-02-2019

Gmina Baranów Sandomierski włączyła się w obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu po raz trzeci. Podobnie, jak w latach poprzednich uczestnicy spotkania udali się na dawny żydowski cmentarz, gdzie pomodlono się zmarłych mieszkańców Gminy.

Z kolei w MGOK-u odbył się wykład na temat kultury i obyczajowości żydowskiej, który wygłosił Zbigniew Józef Tobiasiewicz – chasyd, opiekun synagogi w Dynowie, działacz społeczny. Towarzyszył mu Marek Rączka, który również dzielił się z uczestnikami swoją wiedzą i przemyśleniami.

Obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu odbywały się po raz 11. Uroczystości na Podkarpaciu trwały przez kilka dni. Zostały zorganizowane pod patronatem Marszałka Władysława Ortyla.

rd

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki