Umowa na budowę kolejnych wielofunkcyjnych Otwartych Stref Aktywności w Gminie - podpisana

25-06-2019

Już niedługo mieszkańcy miejscowości Durdy, Knapy, Kaczaki i Suchorzów, będą mieli swoje nowe miejsce do aktywnego spędzania czasu. Młodsi i ci nieco starsi, zadbają o swoją tężyznę fizyczną, ćwicząc na profesjonalnym sprzęcie, jaki będzie ogólnodostępny w Otwartej Strefie Aktywności.

OSA w Suchorzowie zostanie wybudowana w wariancie podstawowym, który obejmuje: siłownię plenerową, strefę relaksu oraz zagospodarowanie zieleni poprzez nasadzenie krzewów, traw ozdobnych i drzew liściastych. W pozostałych miejscowościach powstaną warianty rozszerzone, gdzie dodatkowo znajdzie się jeszcze plac zabaw o charakterze sprawnościowym.

Wczoraj Samorząd Gminy podpisał umowę z firmą: DESTAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, która wybuduje Otwarte Strefy Aktywności za kwotę 382 tys. zł. Przy podpisywaniu umowy obecni byli Radni Rady Miejskiej oraz Sołtysi poszczególnych miejscowości, w których realizowana będzie powyższa inwestycja.

Ponadto na realizację zadania Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 175 tys. zł Jeśli prace pójdą zgodnie z planem to budowa wszystkich czterech stref zakończy się końcem sierpnia 2019 roku.

Przypomnijmy, że jest to już druga edycja Programu prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki rządowemu wsparciu, od ubiegłego roku możemy aktywnie spędzać czas, korzystając z OSA w Baranowie Sandomierskim, Skopaniu, Woli Baranowskiej, Dąbrowicy oraz Markach.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2019-06-25