Uroczyste otwarcie Hali Sportowej w Woli Baranowskiej połączone z pasowaniem pierwszoklasistów

18-10-2018

Na nową halę sportową czekali nie tylko uczniowie Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej, ale i cała społeczność Gminy Baranów Sandomierski. Nie od dziś wiadomo, że jedyna do tej pory hala sportowa w Skopaniu, jest niewystarczająca i mocno wyeksploatowana biegiem czasu. 18 października 2018 roku stało się faktem i Gmina Baranów Sandomierski ma nowoczesną halę sportową.  O godzinie jedenastej przecięto bowiem biało - czerwoną wstęgę, symbolicznie otwierając podwoje nowo wybudowanej Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Woli Baranowskiej. Pierwszą uroczystością szkolną na nowej sali było ślubowanie pierwszaków i ich pasowanie na uczniów. Pasowaniu przyglądała się całą społeczność szkolna, rodzice pierwszoklasistów jak również zaproszeni goście na czele z Burmistrzem Markiem Mazurem.

Budynek hali o wymiarach 31,5x18,75m wraz z łącznikiem, który scalił istniejący budynek z nową halą ma powierzchnię 733m2, a dla porównania, istniejąca powierzchnia zabudowy szkoły wynosi 855m2. Hala posiada pełnowymiarowe boisko do gry w koszykówkę i piłkę siatkową oraz boisko do piłki ręcznej i tenisa ziemnego. Została wyposażona tablicę wyników i w trybuny na 132 miejsca z możliwością składania pierwszego rzędu. Dzięki wyposażeniu hali sportowej w boisko treningowe i kotarę dzielącą salę na pół, możliwe będzie prowadzenie dwóch zajęć wychowania fizycznego jednocześnie. Wszystkie pomieszczenia hali jak i zaplecza socjalnego zostały wyposażone w oświetlenie LED i mechaniczny system wentylacji i klimatyzacji.

W łączniku pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły a nową halą powstała nowa kotłownia – zapewniająca niezależne ogrzewanie hali i zaplecza hali, magazynek na sprzęt porządkowy, magazynek na sprzęt sportowy, klatka schodowa, pomieszczenie instruktora WF wraz z sanitariatem instruktora oraz hall wejściowy do budynku.

Dotychczasowa sala gimnastyczna została zaadaptowana pod pomieszczenia socjalne nowej hali sportowej. I tak powstały oddzielne szatnie dla dziewcząt i chłopców z zapleczem sanitarnym wyposażonym min. w kabiny prysznicowe, umywalki i wc, osobne WC dla niepełnosprawnych jak i dla dziewcząt i chłopców. Część hali została wykorzystana jako korytarz służący do komunikacji pomiędzy szkołą, a nową halą sportową. Dodatkowo w starej hali udało się wygospodarować małą salkę, około 40m2, pod siłownię lub zajęcia fitness.

W celu umożliwienia dostępu osobom niepełnosprawnym do obiektu przed wejściem do budynku został wykonany podjazd dla niepełnosprawnych oraz wydzielone nowe miejsca parkingowe. Wokół budynku zagospodarowano zieleń, powstały nowe ciągi komunikacyjne i wymieniono część ogrodzenia.

W związku z tym że oddanie Sali gimnastycznej zbiegło się z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w celu upamiętnienia tego wydarzenia w dniu otwarcia oficjalnie został odsłonięty napis na ścianie głównej nowo wybudowanej sali gimnastycznej o treści „DUMNI Z NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.”

W ramach dofinansowania na budowę tego sportowego obiektu, gmina Baranów Sandomierski otrzymała  w 2016 roku z Ministerstwa Sportu i Turystyki 900 tys. zł. Zadanie zostało zrealizowane przez firmę budowlaną REM-BUD-I Bronisław Drąg spółka jawna z siedzibą w Stalowej Woli za kwotę 3 256 000 zł.

Obiekt będzie pełnił funkcję dydaktyczną dla uczniów Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej oraz po zajęciach lekcyjnych będzie udostępniany wszystkim zainteresowanym według przyjętego regulaminu.

Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce galeria: www.baranowsandomierski.pl/galeria/otwarcie-hali-sportowej-w-woli-baranowskiej

mb

Osoba aktualizująca: Marek Barszcz