Uroczystości strażackie połączone z poświęceniem remizy OSP w Dymitrowie Dużym

25-05-2016

Uroczystości strażackie połączone z poświęcenie remizy OSP w Dymitrowie Dużym

W piękne niedzielne popołudnie strażacy w mundurach galowych z terenu miasta i gminy wraz z pocztami sztandarowymi zebrali się przed kopcem „Sursum Corda”w Dymitrowie Dużym by uczestniczyć we Mszy Świętej z okazji miejsko-gminnych obchodów „Dnia Strażaka 2016”. Strażakom towarzyszyli zaproszeni goście ,mieszkańcy Dymitrowa Dużego i gminy. Mszy Świętej przewodniczył ks. Andrzej Machowicz – Kapelan Strażaków powiatu tarnobrzeskiego. Po Mszy Świętej wszyscy przeszli na plac przed remizę OSP w Dymitrowie Dużym, gdzie odbyła się druga część uroczystości, która rozpoczęła się od meldunku d-cy . Meldunek o gotowości rozpoczęcia uroczystości Dh Edwardowi Szlichcie – Dyrektorowi Wykonawczemu Oddziału Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie,  złożył dh Jacek Sawicki- naczelnik OSP w Dymitrowie Małym. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Dh Jacek Hynowski – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Baranowie Sandomierskim, który powitał wszystkich zaproszonych gości. Wśród zaproszonych gości byli m.in. ;
            - Zbigniew Chmielowiec – poseł na Sejm RP,
            - St. bryg Andrzej Babiec – Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP w Rzeszowie,
            - Dh Kazimierz Ślęzak – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w  Tarnobrzegu,
            - Krzysztof Pitra – V-ce Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego,
             - bryg Adam Zygmunt – p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu,
             - Marek Mazur – Burmistrz Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy
             - Wacław Smykla – Przewodniczący Rady Miasta w Baranowie Sandomierskim z Radnymi Rady  Miejskiej

Rys historyczny Jednostki OSP w Dymitrowie Dużym przedstawił Dh Waldemar Chwieja – Prezes OSP w Dymitrowie Dużym. Kolejnym  ważnym punktem uroczystości było poświęcenie budynku remizy oraz figury Św. Floriana,  Ceremonię poświęcenia  dokonał ks. Andrzej Machowicz.
              Miłym akcentem tej uroczystości było ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Dymitrowa Dużego  na sztandar Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Baranowie Sandomierskim.
             Kolejnym miłym akcentem tej ceremonii było wręczenie zasłużonym członkom OSP  z terenu miasta i gminy medali „Za zasługi dla Pożarnictwa”. Wręczenie medali członkom OSP dokonali: Pan Poseł Zbigniew Chmielowiec, dh Edward  Szlichta oraz st. bryg Andrzej Babiec.
             Odznaki „Wzorowy strażak” dla młodszych druhów wręczyli: dh Kazimierz Ślęzak, Dh Krzysztof Pitra i bryg Adam Zygmunt.
             Odznaki złote , srebrne  i brązowe „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” dla najmłodszych strażaków z OSP Dymitrów Duży wręczyli: dh Jacek Hynowski oraz Grzegorz Ślęzak i Michał Sączawa – V-ce Prezesi Zarządu Oddziału Miejsko -Gminnego  Związku OSP RP w Baranowie Sandomierskim.
               Ceremonię wręczenia medali i odznaczeń poprowadził dh Zdzisław Zarzycki – Komendant Miejsko - Gminny Związku OSP RP w Baranowie Sandomierskim.

Na zakończenie uroczystości były wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości , a następnie odbyła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.
               Strażakom z Gminy Baranów Sandomierski składamy najlepsze życzenia  z okazji ich święta, zdrowia , wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz wielu osiągnięć i sukcesów w pracy społecznej. Jednocześnie strażakom z OSP Dymitrów Duży, życzymy by nowo oddana i poświecona strażnica służyła Wam jak najdłużej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w zakładce galeria.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Anna Smykla