Usługa „Twój- e Pit”

07-03-2019

Czym jest Twój e-PIT?
„Twój e-PIT” - to usługa wspierająca podatnika w wypełnianiu obowiązków podatkowych przez wykorzystanie danych, które posiada Krajowa Administracja Skarbowa i bez konieczności ich ponownego podawania przez podatnika. Podatnicy którzy skorzystają z elektronicznej formy rozliczenia podatku szybciej otrzymają zwrot nadpłaty podatku – w ciągu maksymalnie 45 dni, zamiast 3 miesięcy.

Gdzie i kiedy będzie dostępny Twój e-PIT?

Zeznanie podatkowe będzie dostępne od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

Czy skorzystanie z usługi Twój e-PIT jest obowiązkowe?
Nie. Podatnik samodzielnie wybierze, czy chce skorzystać z e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe.

16 marca w godz. od  12.00 do 20.00 w Galerii Park Tarnobrzeg, przy pomocy pracowników Urzędu Skarbowego będzie można złożyć zeznanie roczne, jak również zapoznać się z nową usługą i uzyskać informacje dotyczące rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-03-07