Uwaga na barszcz sosnowskiego

02-07-2015

W ostatnim czasie głośno informowano o „Barszczu Sosnowskiego”, który jest bardzo niebezpieczną rośliną dla ludzi, a przede wszystkim dla małych dzieci i alergików.

Na terenie Gminy Baranów Sandomierski również stwierdzono obecnośc tej rośliny. Występuje ona przede wszystkim na opuszczonych i zaniedbanych nieruchomościach, a także na łąkach i przy drogach. Roślina osiąga kilka metrów wysokości, wygląda niepozornie i jest bardzo niebezpieczna. Wzniesiona łodyga osiąga wysokość 2,5 - 3,5 m.  W związku z powyższym uprasza się właścicieli nieruchomości, na której może występować ta roślina o jej usuwanie. Uprzednio zalecamy zapoznać się z informacją na temat samej rośliny oraz sposobów bezpiecznego usuwania. Informację na ten temat  można pobrać z linku znajdującego się poniżej .

Jednocześnie informujemy, że usuwanie „barszczu Sosnowskiego” nie jest zadaniem Gminy, w związku z tym Gmina nie może usuwać tej  rośliny z prywatnych posesji.

Prosimy o zachowanie należytej ostrożności.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Tomasz Pruś