Wakacyjne spotkanie ze sztuką

20-08-2015

W dniu 19.08.2015 odbyło się II Wakacyjne Spotkanie ze Sztuką dla Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Baranowie Sandomierskim. Spotkanie zorganizowano na terenie Zespołu Zamkowo – Parkowego w Baranowie Sandomierskim, a jego motywem przewodnim była legenda o duchu Białej Damy krążącym po komnatach Baranowskiego Zamku.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów Samopomocy  z: Tarnobrzega, Nowej Dęby, Bojanowa, Niska, Mielca, Dębicy, Gorzyc, Radomyśla nad Sanem, Woli Raniżowskiej, Spie, Jelnej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc i Baranowa Sandomierskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele władz rządowych i samorządowych: Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski, Poseł na Sejm RP Mirosław Pluta, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Zastępca Burmistrza Marek Barszcz oraz Skarbnik Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Alina Zasadnia. Gościliśmy również Annę Rzeszut – założycielkę lokalnego zespołu obrzędowego „Lasowiaczki”, która przybliżyła uczestnikom spotkania dzieje zamku i legendę o Białej Damie.

Uczestnicy wzięli udział w plenerze plastycznym, w warsztatach projektowania ubioru oraz zajęciach z wycinanki ludowej prowadzonych przez Panią Annę Rzeszut. Każdy z ośrodków zaprezentował również swoje umiejętności wokalne wykonując piosenki ludowe i biesiadne. Dodatkową atrakcją było szukanie skarbów ukrytych we wnętrzach Zamku.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Zamkowo – Parkowego za udostępnienie obiektu oraz pomoc w organizacji uroczystości.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska