Wcześnie uchwalony budżet jest motorem napędowym realizowanych na terenie Gminy inwestycji.

26-01-2018

Pomimo, że zima w pełni, to jednak aura dopisuje Wykonawcom. Dzięki tak sprzyjającej pogodzie prace inwestycyjne na terenie Gminy Baranów Sandomierski mogą być cały czas kontynuowane. Najbliżej końca są roboty, związane z adaptacją budynku na Środowiskowy Dom Samopomocy po dawnej Szkole Podstawowej w miejscowości Knapy. Termin zakończenia został wyznaczony na wiosnę, a całość inwestycji wyniesie ponad 966 tys. zł.

Również w Woli Baranowskiej, gdzie obok budynku szkoły powstaje nowoczesna sala gimnastyczna z trybunami na 130 miejsc, prace trwają nieprzerwanie. Budynek sali będzie 1-kondygancyjny, połączony z budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Ta inwestycja pochłonie ponad 3 mln zł i zostanie zrealizowana do końca października br.

Początek Nowego Roku, to również początek robót modernizacyjnych budynku Domu Wiejskiego w Durdach, który zostanie przeznaczony na Centrum Rekreacji. Warto też wspomnieć, że pod koniec 2017 roku oddano do użytku w pełni zmodernizowaną remizę OSP bliźniaczo sąsiadującą z Domem Wiejskim, w której dokonano m.in. docieplenia ścian zewnętrznych, wymienienia stolarki okiennej i drzwiowej.

Już niebawem zakończą się też prace związane z przebudową miejskiej biblioteki znajdującej się w MGOK w Baranowie Sandomierskim. Będzie to pierwszy etap inwestycji, bowiem w kolejnym, Wykonawca rozpocznie roboty związane z gruntowną przebudową MGOK (obecnie realizowane są prace na Sali widowiskowej), którego wykonanie zostało wyznaczone na wrzesień tego roku, a całość inwestycji wyniesie przeszło ponad 3,3 mln zł.

Obecny rok będzie czasem wielkich wyzwań i realizacji wielu projektów, a przyczynił się do tego zatwierdzony jeszcze w 2017 roku rekordowy budżet, który wynosi blisko 76,5 mln zł.

Osoba aktualizująca: Marek Barszcz
Data wytworzenia: 2018-01-26